Misie v Afrike

k4 22 800x600Milí priatelia,

pred niekoľkými rokmi sa v našej kongregácii zrodila túžba rozvíjať misionárske nadšenie, ktoré je vlastné sv. Dominikovi a dominikánskemu poslaniu, a otvoriť sa pre nové misie. Nevedeli sme si predstaviť ako a kde. Dokonca sme dostali pozvanie ísť do Brazílie.

Otec biskup Mons. Giuseppe Foralosso prišiel aj na Slovensko, aby nás pozval do svojej diecézy v Maraba. Nenabrali sme odvahu pustiť sa samé do ďalekého sveta. Túžba ísť na misie v nás ale postupne dozrievala. Uvedomili sme si však, že samé to nedokážeme. Začali sme uvažovať o medzikongregačnej spolupráci v oblasti misií…

Pred viac ako troma rokmi nás oslovili sestry z Kongregácie sestier dominikánok bl. Imedy so sídlom v Taliansku, aby sme išli na misie spolu s nimi. Nebolo jednoduché dať jednoznačnú odpoveď. Rozhodli však sestry na generálnom zhromaždení v lete v roku 2011.

Dnes sa tento sen stáva skutočnosťou. V októbri 2013 sme vyslali sestru Karmelu na misie do Afriky. Sestra Karmela pôsobí v Kamerune, v meste Bertoua. Sestry tu pracujú v oblasti výchovy a pastorácie vo farnosti. Sestra Karmela je zapojená do apoštolátu v Cirkevnej materskej škole sv. Jána Bosca v Bertoua, ktorú navštevuje okolo 400 detí vo veku od 3 do 6 rokov. Nie je to ľahké, pretože, ako sr. Karmela hovorí, v komunite často nemajú elektrinu a v materskej škole im už niekoľko mesiacov chýba voda, lebo studňa, z ktorej vodu čerpali, vyschla.

To, čo je u nás samozrejmosťou, v Afrike samozrejmosťou nie je. Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli obrátiť na všetkých ľudí dobrej vôle s prosbou o duchovnú a podľa možností aj finančnú podporu projektu „kvapka po kvapke“, vďaka ktorému by sme pomohli deťom z materskej školy v Bertoua, aby znovu mali svoju vodu.

Ďakujeme Vám za každý prejav Vašej solidárnosti a uisťujeme Vás o našich modlitbách za Vás všetkých.

S vďačnosťou,
sestry dominikánky

Kontaktné údaje:
Generálny dom
Parková 27
821 05 Bratislava
02 / 4341 5145
generalat(Nahraďte zátvorky znakom @)dominikanky.sk
sekretariat(Nahraďte zátvorky znakom @)dominikanky.sk
Vytvorené s WordPress | Dizajn od Elegant Themes