Mukačevo

Prvé tri sestry misionárky prišli na Ukrajinu na pozvanie fr. Ľudovíta Mellu OP a dočasným domovom sa im stal rodinný dom, ktorý im ponúkla pani Spanbauer v dedinke Klenovec. Hneď po príchode sestier prebrala Kongregácia sestier dominikánok bl. Imledy aj pokračovanie výstavby rehoľného domu v Kolčine, kam sa sestry presťahovali v októbri 1995.
V súčasnosti je sídlom komunity dom sv. Kataríny Sienskej v Mukačeve, kam sa sestry presťahovali v auguste 2000. Dom predtým patril rusko-ukrajinskému vikariátu bratov dominikánov. Po odchode bratov do Kyjeva prebrala naša kongregácia správu domu na jeden rok a neskôr dom odkúpila. V rokoch 2007 – 2008 bola uskutočnená generálna prestavba domu a 1.7. 2008 bol dom posvätený otcom biskupom Mons. Antonom Majnekom.
Dom na Ukrajine je misijný dom. Sestry sa venujú apoštolátu a katechéze detí, mladých, ako aj dospelých a starších ľudí. Organizovaním rôznych aktivít pre tých, ktorí to potrebujú, pomáhajú budovať miestnu cirkev, v ktorej pôsobia v duchu sv. Dominika.

 

Kontakt:
Dom sv. Kataríny Sienskej
Ul. Vatutina 24
896 00 Mukačevo
Ukrajina

Tel.: 00380 3131 41232
e-mail: ukrajina(Nahraďte zátvorky znakom @)dominikanky.sk

 

Vytvorené s WordPress | Dizajn od Elegant Themes