Streda – 11. máj zostane ešte dlho v pamäti sestier dominikánok z Dunajskej Lužnej. V popoludňajších hodinách sa začala slávnostná sv. omša, pri ktorej komunita sestier slávila sviatok svojej patrónky bl. Imeldy spolu s veriacimi z farnosti. Jedinečný raz sláveniu dali deti z Cirkevnej Materskej školy Madony Žitného ostrova. Deti spievali, prednášali Bohu svoje prosby a tiež v scénke priblížili malú sväticu, ktorá sa preslávila túžbou po prijatí Pána Ježiša v Eucharistii. Po liturgickom slávení nasledovalo neformálne stretnutie pri „koláčikoch“.
Zázrak som, ľudia, zázrak nádherný
Mesiac jún so sebou prináša obdobie rozkvitnutých kvetov, lúk a tráv. Ich vôňa sa rozlieha až do diaľav….Maky svojou krásnou červenou farbou svietia do neba, k Tvorcovi všetkého. V tejto nádhere prírody a všetkého okolo sa sestra Jana...











