Reagujúc na posolstvo z Fatimy, bolo Gymnázium sv. Tomáša Akvinského v Košiciach zasvätené Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Zasvätenie sa uskutočnilo v piatok 13. októbra 2017 v kostole Krista Kráľa. Modlitba posvätného ruženca pripravila žiakov a učiteľov k zasväcujúcej modlitbe, ktorou školský kaplán brat Rafael OP a riaditeľka školy sestra Adriána OP zverili minulosť, súčasnosť i budúcnosť pôsobenia a prosperitu gymnázia pod ochranu Božej Matky pre dobro mladých ľudí.
Zázrak som, ľudia, zázrak nádherný
Mesiac jún so sebou prináša obdobie rozkvitnutých kvetov, lúk a tráv. Ich vôňa sa rozlieha až do diaľav….Maky svojou krásnou červenou farbou svietia do neba, k Tvorcovi všetkého. V tejto nádhere prírody a všetkého okolo sa sestra Jana...











