Na oslavnej vlne jubilea

Pokračujeme v oslavách neskutočnej Božej dobroty a veľkodušnosti, ktorú nám prejavil v dare sv. Dominika, nášho otca a inšpirátora toľkých bratov a sestier v príbehu našej dominikánskej rodiny.

Keď sme sa v máji pri sviatku prenesenia ostatkov svätého Dominika stretli a spomínali na jeho život, dielo a odkaz, bol to len začiatok osláv JUBILEA. August –  8.8. – deň narodenia sv. Dominika pre nebo sa stal vrcholom vlny, ktorá nás nesie v nadšení, vo vďačnosti a v oslave Boha za toto dielo.

Na pozvanie sv. Dominika sa tvrdošínska dominikánska rodina stretla pri stole Božieho chleba a potom pri stole s pizzou. Slávnostnú svätú omšu slávil o. Braňo Kožuch. V príhovore povedal, že aj dnes sú bludy a pomýlenia, pred ktorými sa musíme mať na pozore a byť pripravení svedčiť a hlásať Pravdu. Svätú omšu spolu s nami slávili aj veriaci farnosti. Po jej skončení sme mali v novom pastoračnom centre „posedenie pri stole“, na ktorom bola pizza, koláčiky a dobrý radler. K stolu prijali pozvanie aj náš pán farár František Reguly a pán diakon.

Naša oslavná vlna síce časom klesá, no vezieme sa na nej ďalej v prežívaní ďalších momentov osláv, ktoré zdieľame s celou dominikánskou rodinou.

Sr. Daniela a dominikánska rodina z Tvrdošína

Vytvorené s WordPress | Dizajn od Elegant Themes