Sestry dominikánky z Iraku ďakujú

24. január 2015

Drahé sestry dominikánky a bratia dominikáni,
chceli by sme vyjadriť našu hlbokú vďačnosť za to, že ste k nám poslali delegáciu sestier v zastúpení  sr. Marcelline Koch, sr.  Dusty Faman a sr. Arlene Flaherty. A tiež ďakujeme bratovi Timothymu a Brienovi za to, že nás prišli navštíviť. Sme veľmi vďační za to, že sa vrátili do svojej krajiny bezpečne a zdraví.

Sme vďační, že navštívili nás a všetkých vysídlených ľudí z Iraku. Uvedomili sme si, že riskovali svoj život keď prišli, aby boli s nami v týchto nebezpečných podmienkach – veľká vďaka za to. Ich návšteva bola požehnaním a časom naplneným milosťou a to nielen pre nás, ale aj pre ostatných vysťahovalcov v Erbil a Duhok, ktorí privítali našich hostí s úsmevom aj napriek bolesti a veľkoryso ponúkli našim návštevníkom jedlo. Boli sme hlboko dotknutí relikviami, ktoré nám priniesli z diaľky. Veľmi sme ich ocenili a sme nimi požehnaní. Je to dedičstvo jednej rodiny. Relikvie znamenajú pre nás veľa, zvlášť preto, že sme museli zanechať relikvie našich dominikánskych svätých na miestach, z ktorých sme utiekli.

Ich návšteva nás uistila, že sme vo vašich srdciach a že sme jedna rodina. Sestry a bratia nám veľakrát pripomenuli, že sme jedna rodina a že si nás pripomínajú vo svete prostredníctvom odznaku, na ktorom je napísané „Mám rodinu v Iraku“. Ďakujeme nášmu Pánovi za všetky sestry a bratov, ktoré máme po celom svete. Vaše modlitby a podpora (duchovná aj finančná) nás drží, aby sme mohli pokračovať vo svojom poslaní. Vedzte, že sa modlíme za vás.

Sr. Maria Hanna a sestry dominikánky sv. Kataríny Sienskej v Iraku

 

Vytvorené s WordPress | Dizajn od Elegant Themes