Zomrel dominikán slúžiaci ľuďom na ulici

Pedro_01„Pápež František povedal, že chce Cirkev, ktorá je na ulici. To je to, čo som sa snažil žiť…. V nebi sa nás nikto nebude pýtať na počet modlitieb, ktoré sme predniesli, ani na to, koľko sviečok sme zapálili. Budeme súdení za naše vzťahy s ostatnými. Otázka bude: „Čo si urobil so svojim bratom?“

To sú slová otca Pedra Mecu, ktorý zomrel v utorok 18. februára 2015 vo veku 80 rokov a vyjadrujú činnosť tohto dominikánskeho kňaza v službe najviac chudobným po celý svoj život. Narodil sa v roku 1935, v meste Pamplona v Španielsku. Svoje detstvo prežil v chudobe a kriminalite.

Stretnutie s dominikánskym bratom v roku 1956 v ňom prebudilo túžbu po rehoľnom povolaní. V blízkosti najchudobnejších ľudí prežil ťažisko svojho poslania, hlavne prostredníctvom združenia „Spoločníci v noci“.

Navyše, mnoho iných združení, prosperovalo z jeho priateľskej spoločnosti. „Moja viera mi hovorí, že Boh miluje každého. Ak miluje každého, potom ho vidí ako niečo krásne a milé. Teda sa snažím zistiť, čo je krásne a milé na človeku, ktorý stojí predo mnou a ktorého zničil alkohol, drogy a zlyhanie, povedal pre denník „La Croix“ v roku 2009.

Vytvorené s WordPress | Dizajn od Elegant Themes