V Dunajskej Lužnej sme ďakovali za „zázrak“

ps_dl_2013_04Prvého septembra boli posvätené priestory dvoch tried materskej škôlky, ktoré boli vybudované v neuveriteľne krátkom čase. Dielo je určené pre 45 detí a je elokovaným pracoviskom cirkevnej materskej školy bl. Imeldy v Košiciach.

Vzhľadom na to, že obec Dunajská Lužná nemôže vyhovieť všetkým žiadostiam o miesto v materskej škôlke, je tento projekt veľkou pomocou mnohým rodinám. Vznikol hlavne vďaka iniciatíve rodičov ako to vyjadrila sr. Justína (generálna predstavená sestier dominikánok bl. Imeldy) v úvodnom príhovore:

„Stojíme na prahu otvorenia nového pracoviska cirkevnej materskej školy tu v Dunajskej Lužnej. Už je tomu niekoľko rokov, kedy nás rodičia z Dunajskej Lužnej po prvý krát oslovili, aby sme urobili niečo pre ich deti, pretože im chceli zabezpečiť katolícku výchovu aj v predškolskom zariadení. Necítili sme sa na to. Prišli aj po druhý krát, možno aj po tretí… ale nevyšlo to. Naposledy sme sa tejto myšlienky, s veľkou bolesťou vzdali pred tromi rokmi, pretože nám neprešla žiadosť o grant a nevedeli sme ináč získať financie na stavbu nových priestorov. Božie mlyny však melú pomaly, ale isto. A dnes sme všetci tu prítomní účastníkmi malého zázraku.“

Vďačnosť za tento „malý zázrak“ patrí aj farnosti Dunajská Lužná a jej správcovi – pátrovi Stanislavovi. Bez spolupráci s farnosťou by sa toto dielo nemohlo uskutočniť . Na príprave priestorov pre budúcu cirkevnú materskú školu sa podieľali aj mnohí ďalší ľudia, motivovaní láskou k tým najmenším.

Vytvorené s WordPress | Dizajn od Elegant Themes